takaisin

Iin Rauhanyhdistys

Osoite: Sorosentie 236, 91100, Ii   Katso kartalta


Toimintakalenteri

2018

HUHTIKUU

1

SU

13.00

Pääsiäisseurat (kr 11)

2

MA

17.00

Pääsiäisseurat (kr 12)

3

TI

 

 

4

KE

 

 

5

TO

 

 

6

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka

Ompeluseurat

7

LA

 

 

8

SU

12.00

16.00

Pyhäkoulut

ja 17.15 Seurat (kr 13)

9

MA

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

10

TI

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

11

KE

 

 

12

TO

 

 

13

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka

Ilta aviopuolisoille(kr 14)

14

LA

 

 

15

SU

12.00

16.00

Pyhäkoulu

ja 17.15 Seurat (kr 15)

16

MA

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

17

TI

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

18

KE

 

 

19

TO

 

 

20

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka ja iltakylä (kr 16 puolet ryhmästä)

Ompeluseurat

21

LA

18.30

Nuortenilta (kr 16 puolet ryhmästä)

22

SU

12.00

16.00

Pyhäkoulut

ja 17.15 Seurat (kr 1)

23

MA

17.30

Yhteinen päiväkerho ja kevätkauden päättäjäiset

24

TI

 

 

25

KE

 

 

26

TO

18.30

Sisarkerho

27

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka

Ompeluseurat

28

LA

 

 

29

SU

12.00

12.00

13.15

Seurat Kartanonväki- kodilla

Yhteinen pyhäkoulu ja ruokailu kaikille

Seurat

30

MA

 

 

 

TOUKOKUU

1

TI

 

 

2

KE

 

 

3

TO

 

 

4

PE

18.00

Kevättapahtuma ja myyjäiset, myyjäisvastuu itäryhmällä (kr 2, 3)

5

LA

 

 

6

SU

16.00

ja 17.15 Seurat (kr 4)

7

MA

 

 

8

TI

 

 

9

KE

 

 

10

TO

14.00

ja 15.15 Helatorstaiseurat (kr 5)

11

PE

 

 

12

LA

 

 

13

SU

 

Äitienpäivä (ei seuroja)

14

MA

 

 

15

TI

 

 

16

KE

 

 

17

TO

 

 

18

PE

 

Siikatörmän talkooleiri

19

LA

18.30

 

Nuortenilta (kr 6 puolet ryhmästä)

Siikatörmän talkooleiri

20

SU

 

Helluntaimessu kirkossa

21

MA

 

 

22

TI

 

 

23

KE

 

 

24

TO

 

 

25

PE

 

Raamattuluokkalaisten kevätretki

26

LA

 

 

27

SU

12.00

14.00

Seurat Kartanonväki-kodilla

Kevätjuhla (kr 7)

28

MA

 

 

29

TI

 

 

30

KE

 

 

31

TO

 

 

 

KESÄKUU

1

PE

 

 

2

LA

 

 

3

SU

 

Koulujen loppuminen (ei seuroja)

4

MA

 

 

5

TI

 

 

6

KE

 

 

7

TO

 

 

8

PE

18.30

Sisarkerho

9

LA

 

 

10

SU

16.00

ja 17.15 Seurat (kr 8)

11

MA

 

 

12

TI

 

 

13

KE

 

 

14

TO

18.30

Johtokunnan kokous

15

PE

 

 

16

LA

 

 

17

SU

16.00

ja 17.15 Seurat (kr 9)

18

MA

 

 

19

TI

 

 

20

KE

 

 

21

TO

 

Siikatörmän juhannusseurat (Iiläisillä järjestelyvastuu)

22

PE

 

Siikatörmän juhannusseurat (Iiläisillä järjestelyvastuu)

23

LA

 

 

24

SU

16.00

Lauluseurat (kr 10)

25

MA

 

 

26

TI

 

 

27

KE

 

 

28

TO

 

 

29

PE

 

Suviseurat

30

LA

 

Suviseurat

 

HEINÄKUU

1

SU

 

Suviseurat

2

MA

 

Suviseurat

3

TI

 

 

4

KE

 

 

5

TO

 

 

6

PE

 

 

7

LA

 

 

8

SU

18.00

Lauluseurat

9

MA

 

 

10

TI

 

 

11

KE

 

 

12

TO

 

 

13

PE

 

 

14

LA

 

 

15

SU

18.00

Lauluseurat

16

MA

 

 

17

TI

 

 

18

KE

 

 

19

TO

 

 

20

PE

 

 

21

LA

 

 

22

SU

18.00

Lauluseurat

23

MA

 

 

24

TI

 

 

25

KE

 

 

26

TO

 

 

27

PE

 

Ranuan opistoseurat

28

LA

 

Ranuan opistoseurat

29

SU

 

Ranuan opistoseurat

30

MA

 

 

31

TI

 

 

 

ELOKUU

1

KE

 

 

2

TO

 

 

3

PE

 

 

4

LA

18.00

6-7 –luokkalaisten toimintailta

5

SU

16.00

ja 17.15 Seurat (kr 11)

6

MA

 

 

7

TI

 

 

8

KE

 

 

9

TO

 

 

10

PE

18.00

Yhteiset ompeluseurat ja toiminnan aloitus toimitalolla (kr 12)

Uusien iiläisten tutustumisilta (diakoniatoimikunta vastuussa)

11

LA

 

 

12

SU

16.00

ja 17.15 Seurat (kr 13)

13

MA

19.00

Päiväkerho-opettajien kokous

14

TI

19.00

Raamattuluokanopettajien kokous

15

KE

19.00

Pyhäkoulunopettajien kokous

16

TO

18.30

Johtokunnan kokous

17

PE

18.00

Isät ja lapset –retki

18

LA

 

Isät ja lapset –retki

19

SU

16.00

ja 17.15 Seurat (kr 14)

20

MA

 

 

21

TI

19.00

Isäntien ja apuisäntien kokous

22

KE

 

 

23

TO

 

 

24

PE

18.00

6-7 –luokkalaisten toimintailta

25

LA

 

 

26

SU

12.00

12.00

13.15

Seurat Kartanonväki- kodilla

Yhteinen pyhäkoulu ja ruokailu kaikille

Seurat

27

MA

 

 

28

TI

 

 

29

KE

 

 

30

TO

 

 

31

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka

Weljeskerho

 

 

SYYSKUU

1

LA

 

 

2

SU

12.00

16.00

Kotipyhäkoulut

ja 17.15 Seurat (kr 15)

3

MA

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

4

TI

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

5

KE

18.30

Sisarkerho

6

TO

 

 

7

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka ja iltakylä (kr 16 puolet ryhmästä)

Ompeluseurat

8

LA

 

 

9

SU

10.00

Perhekirkko Iin kirkossa

Kirkkokahvi srk-talolla (kr 1, salin siivous siivousryhmällä)

10

MA

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

11

TI

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

12

KE

 

 

13

TO

 

 

14

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka

Ompeluseurat

15

LA

19.00

Sisar- ja veljesilta (kr 2)

16

SU

12.00

16.00

Pyhäkoulut

ja 17.15 Seurat (kr 3). Kolehti radiotyöhön.

17

MA

17.30

Päiväkerhot klo 17.30 – 18.45

18

TI

17.30

Päiväkerhot klo 17.30 – 18.45

19

KE

 

 

20

TO

 

 

21

PE

18.00

Syystapahtuma ja myyjäiset (järjestämisvastuu pohjoisryhmällä, kr 4, 5)

22

LA

 

 

23

SU

12.00 16.00

Pyhäkoulut

ja 17.15 Seurat (kr 6)

24

MA

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

25

TI

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

26

KE

 

 

27

TO

 

 

28

PE

18.00

 

Raamattuluokka perheessä

Sisarten virkistyspäivät

29

LA

 

19.00

Sisarten virkistyspäivät

Nuortenilta (kr 16 puolet ryhmästä)

30

SU

12.00

12.00

13.15

Seurat Kartanonväki-kodilla

Yhteinen pyhäkoulu ja ruokailu kaikille

Seurat

 

 

LOKAKUU

1

MA

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

2

TI

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

3

KE

 

 

4

TO

 

 

5

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka

Ompeluseurat

6

LA

 

 

7

SU

12.00

16.00

Pyhäkoulut

ja 17.15 Seurat (kr 7)

8

MA

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

9

TI

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

10

KE

 

 

11

TO

18.30

Johtokunnan kokous

12

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka ja iltakylä (kr 8 puolet ryhmästä)

Ompeluseurat

13

LA

 

 

14

SU

12.00

16.00

Pyhäkoulut

ja 17.15 Seurat (kr 9)

15

MA

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

16

TI

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

17

KE

 

 

18

TO

18.30

Sisarkerho

19

PE

18.30

Weljeskerho

20

LA

18.30

Nuortenilta (kr 8 puolet ryhmästä)

21

SU

16.00

ja 17.15 Seurat (kr 10)

22

MA

 

Syysloma

23

TI

 

Syysloma

24

KE

 

 

25

TO

 

 

26

PE

 

Siikatörmän vastuuvuoro (kr 11)

27

LA

 

Siikatörmän vastuuvuoro (kr 12, 13, 14)

28

SU

 

12.00

13.15

Siikatörmän vastuuvuoro (kr 15)

Seurat Kartanonväki-kodilla, yhteinen pyhäkoulu ja ruokailu kaikille

Seurat

29

MA

17.30

Päiväkerho

30

TI

17.30

Päiväkerho

31

KE

 

 

 

 

MARRASKUU

1

TO

 

 

2

PE

18.00

Raamattuluokka / retki haudoille

3

LA

13.00

18.00

Pyhäinpäiväseurat (kr 16)

Puheenvuoro nuorille (myös vanhemmille) ja iltahartaus (kr 1)

4

SU

12.00

18.00

19.30

Seurat (kr 2)

Iltamessu kirkossa, kirkkokahvit ry:llä (kr 3)

Iltahartaus

5

MA

17.30

Päiväkerho

6

TI

17.30

Päiväkerho

7

KE

 

 

8

TO

 

 

9

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka

Ompeluseurat

10

LA

 

 

11

SU

 

Isäinpäivä (ei seuroja)

12

MA

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

13

TI

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

14

KE

 

 

15

TO

 

 

16

PE

18.00

18.30

Raamattuluokka ja iltakylä (kr 4 puolet ryhmästä)

Sisarkerhon pikkujoulu

17

LA

18.30

Nuorten ilta (kr 4 puolet ryhmästä)

18

SU

12.00

16.00

Pyhäkoulut

ja 17.15 Seurat (kr 5)

19

MA

17.30

Päiväkerho klo 17.30 -18.45

20

TI

17.30

Päiväkerho klo 17.30 -18.45

21

KE

 

 

22

TO

 

 

23

PE

19.00

 

Raamattuluokka ja julkaisuilta / iltapala (kr 6)

Iltahartaus

24

LA

 

 

25

SU

12.00

12.00

13.15

Seurat Kartanonväki- Kodilla

Yhteinen pyhäkoulu ja ruokailu kaikille

Seurat

26

MA

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

27

TI

17.30

Päiväkerho klo 17.30 – 18.45

28

KE

 

 

29

TO

 

 

30

PE

18.00

Joulutapahtuma ja –myyjäiset (järjestelyvastuu länsiryhmällä, kr 7 ja 8)

 

JOULUKUU

1

LA

 

 

2

SU

16.00

ja 17.15 Seurat (kr 9)

3

MA

17.30

Päiväkerhojen yhteinen joulujuhla

4

TI

 

 

5

KE

 

 

6

TO

15.00

Itsenäisyyspäiväjuhla (kr 10)

7

PE

18.00

Joululauluilta ja iltakylä raamattuluokkalaisille (kr 11 puolet ryhmästä)

8

LA

 

 

9

SU

16.00

Seurat ja joululaulutuokio (kr 12)

10

MA

 

 

11

TI

18.00

Johtokunnan kokous (kr 11 puolet ryhmästä)

12

KE

 

 

13

TO

 

 

14

PE

19.00

Weljeskerhon pikkujoulu

15

LA

18.30

Nuorten pikkujoulu (kr 13 puolet ryhmästä)

16

SU

15.00

Joulujuhla (kr 14)

17

MA

 

 

18

TI

 

 

19

KE

 

 

20

TO

 

 

21

PE

 

 

22

LA

 

 

23

SU

16.00

ja 17.15 Seurat (kr 15)

24

MA

 

Jouluaatto

25

TI

 

Joulupäivä

26

KE

 

Tapaninpäivä

27

TO

 

 

28

PE

 

 

29

LA

 

 

30

SU

16.00

ja 17.15 Seurat (kr 16)

31

MA