takaisin

Iin Rauhanyhdistys

Osoite: Sorosentie 236, 91100, Ii   Katso kartalta


Toimintakalenteri

TAMMIKUU

1

SU

17.00

ja 18.15 Seurat (keittiöryhmä 15)

2

MA

 

 

3

TI

 

 

4

KE

 

 

5

TO

 

 

6

PE

14.00

ja 15.15 Seurat (keittiöryhmä 16)

7

LA

 

 

8

SU

17.00

ja 18.15 Seurat (keittiöryhmä 1)

9

MA

19.00

Päiväkerho-opettajien kokous

10

TI

19.00

Raamattuluokkaopettajien kokous

11

KE

19.00

Pyhäkouluopettajien kokous

12

TO

18.00

Naisten käsityöilta

13

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka toimitalolla

Ompeluseurat

14

LA

18.30

Nuortenilta toimitalolla (Puolet keittiöryhmästä 2)

15

SU

17.00

12.00

ja 18.15 Seurat (keittiöryhmä 3)

Kotipyhäkoulut

16

MA

17.30

Päiväkerho

17

TI

17.30

19.00

Päiväkerho

Seuraisäntien kokous

18

KE

 

 

19

TO

18.30

Sisarkerho

20

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka toimitalolla

Ompeluseurat

21

LA

 

 

22

SU

17.00

12.00

ja 18.15 Seurat (keittiöryhmä 4)

Pyhäkoulut

23

MA

17.30

Päiväkerho

24

TI

17.30

Päiväkerho

25

KE

 

 

26

TO

18.30

Johtokunnan kokous

27

PE

18.00

Raamattuluokka ja iltakylä toimitalolla (Puolet keittiöryhmästä 2)

28

LA

 

 

29

SU

12.00

12.00

Seurat Kartanoväki-kodilla

Yhteinen pyhäkoulu ja ruokailu kaikille ja 13.15 Seurat

30

MA

17.30

Päiväkerho

31

TI

17.30

Päiväkerho

 

HELMIKUU

1

KE

 

 

2

TO

 

 

3

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka toimitalolla

Weljeskerho

4

LA

 

 

5

SU

17.00

12.00

ja 18.15 Seurat (keittiöryhmä 5)

Pyhäkoulut

6

MA

17.30

Päiväkerho

7

TI

17.30

Päiväkerho

8

KE

 

 

9

TO

18.00

Naisten käsityöilta

10

PE

18.00

19.00

 

Raamattuluokka toimitalolla

Ompeluseurat

Siikatörmän vastuuvuoro (keittiöryhmä 6)

11

LA

 

Siikatörmän vastuuvuoro (keittiöryhmät 7,8,9)(siivousryhmä)

12

SU

10.00

 

 

Kirkkopyhä, Messu kirkossa

Kirkkokahvi seurakuntatalolla (keittiöryhmä 11) (salin siivous siivousryhmällä)

Siikatörmän vastuuvuoro (keittiöryhmä 10) (siivousryhmä)

13

MA

17.30

Päiväkerho

14

TI

17.30

Päiväkerho

15

KE

 

 

16

TO

18.30

Sisarkerho

17

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka ja iltakylä toimitalolla (Puolet keittiöryhmästä 12)

Ompeluseurat

18

LA

18.30

Nuortenilta toimitalolla (Puolet keittiöryhmästä 12)

19

SU

17.00

12.00

ja 18.15 Seurat (keittiöryhmä 13)

Pyhäkoulut

20

MA

17.30

Päiväkerho

21

TI

17.30

Päiväkerho

22

KE

 

 

23

TO

 

 

24

PE

18.00

Talvitapahtuma ja myyjäiset (järjestämisvastuu Pohjoisryhmä, keittiöryhmät 14,15)

25

LA

 

Oulun ry:n talvipäivät

26

SU

12.00

14.00

Seurat Kartanoväki-kodilla

Vuosikokous ja seurat (keittiöryhmä 16)

27

MA

17.30

Päiväkerho

28

TI

17.30

Päiväkerho

 

MAALISKUU

1

KE

 

 

2

TO

18.30

Johtokunnan kokous

3

PE

 

 

4

LA

 

 

5

SU

17.00

ja 18.15 Seurat (keittiöryhmä 1)

6

MA

 

hiihtoloma

7

TI

 

hiihtoloma

8

KE

 

 

9

TO

 

 

10

PE

 

 

11

LA

 

 

12

SU

17.00

ja 18.15 Seurat (keittiöryhmä 2)

13

MA

17.30

Päiväkerho

14

TI

17.30

Päiväkerho

15

KE

 

 

16

TO

18.00

Naisten käsityöilta

17

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka toimitalolla

Ompeluseurat

18

LA

18.30

Nuortenilta toimitalolla (Puolet keittiöryhmästä 3)

19

SU

17.00

12.00

Seurakuntapäivä (keittiöryhmä 4)

Pyhäkoulut

20

MA

17.30

Päiväkerho

21

TI

17.30

Päiväkerho

22

KE

 

 

23

TO

 

 

24

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka toimitalolla

Weljeskerho

25

LA

 

 

26

SU

12.00

12.00

Seurat Kartanoväki-kodilla

Yhteinen pyhäkoulu ja ruokailu kaikille ja 13.15 Seurat

27

MA

17.30

Päiväkerho

28

TI

17.30

Päiväkerho

29

KE

 

 

30

TO

18.30

Sisarkerho

31

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka ja iltakylä toimitalolla (Puolet keittiöryhmästä 3)

Ompeluseurat

 

HUHTIKUU

1

LA

 

 

2

SU

17.00

12.00

ja 18.15 Seurat (keittiöryhmä 5)

Pyhäkoulut

3

MA

17.30

Päiväkerho

4

TI

17.30

Päiväkerho

5

KE

 

 

6

TO

 

 

7

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka toimitalolla

Aviopuolisoilta (keittiöryhmä 6)

8

LA

 

 

9

SU

17.00

12.00

Seurat ja pääsiäisajan lauluja (keittiöryhmä 7)

Pyhäkoulut

10

MA

17.30

Päiväkerho

11

TI

17.30

Päiväkerho

12

KE

 

 

13

TO

 

 

14

PE

14.00

Pääsiäisseurat kirkossa

15

LA

 

 

16

SU

13.00

Pääsiäisseurat (keittiöryhmä 8)

17

MA

17.00

Pääsiäisseurat (keittiöryhmä 9)

18

TI

 

 

19

KE

 

 

20

TO

18.00

Naisten käsityöilta

21

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka ja iltakylä toimitalolla (Puolet keittiöryhmästä 10)

Ompeluseurat

22

LA

18.30

Nuortenilta toimitalolla (Puolet keittiöryhmästä 10)

23

SU

17.00

12.00

ja 18.15 Seurat (keittiöryhmä 11)

Pyhäkoulut

24

MA

17.30

Yhteinen päiväkerho (kevätkauden päättäjäiset)

25

TI

 

 

26

KE

 

 

27

TO

18.30

Sisarkerho

28

PE

18.00

19.00

Raamattuluokka toimitalolla

Ompeluseurat

29

LA

 

 

30

SU

12.00

12.00

Seurat Kartanoväki-kodilla

Yhteinen pyhäkoulu ja ruokailu kaikille ja 13.15 Seurat

 

TOUKOKUU

1

MA

 

 

2

TI

 

 

3

KE

 

 

4

TO

 

 

5

PE

18.00

 

Kevättapahtuma ja myyjäiset (järjestämisvastuu Länsiryhmä, keittiöryhmät 12,13)

6

LA

 

 

7

SU

17.00

12.00

ja 18.15 Seurat (keittiöryhmä 14)

Pyhäkoulut

8

MA

 

 

9

TI

 

 

10

KE

 

 

11

TO

18.00

Naisten käsityöilta

12

PE

 

Raamattuluokkalaisten kevätretki

13

LA

 

 

14

SU

 

Äitienpäivä (ei seuroja)

15

MA

 

 

16

TI

 

 

17

KE

 

 

18

TO

 

 

19

PE

 

Siikatörmän talkooleiri

20

LA

18.30

 

Nuortenilta toimitalolla (Puolet keittiöryhmästä 15)

Siikatörmän talkooleiri

21

SU

17.00

ja 18.15 Seurat (keittiöryhmä 16)

22

MA

 

 

23

TI

 

 

24

KE

 

 

25

TO

14.00

ja 15.15 Helatorstaiseurat (keittiöryhmä 1)

26

PE

 

 

27

LA

 

 

28

SU

12.00

14.00

Seurat Kartanoväkikoti-kodilla

Kevätjuhla (keittiöryhmä 2)

29

MA

 

 

30

TI

 

 

31

KE

 

 

 

KESÄKUU

1

TO

 

 

2

PE

 

 

3

LA

 

 

4

SU

18.00

 

Helluntain iltamessu kirkossa 

Koulujen loppuminen

5

MA

 

 

6

TI

 

 

7

KE

 

 

8

TO

 

 

9

PE

 

 

10

LA

 

 

11

SU

17.00

ja 18.15 Seurat (keittiöryhmä 3)

12

MA

 

 

13

TI

 

 

14

KE

 

 

15

TO

18.30

Johtokunnan kokous

16

PE

 

 

17

LA

 

 

18

SU

17.00

ja 18.15 Seurat (keittiöryhmä 4)

19

MA

 

 

20

TI

 

 

21

KE

 

 

22

TO

 

Siikatörmän juhannusseurat (Iiläisillä järjestelyvastuu)

23

PE

 

Siikatörmän juhannusseurat (Iiläisillä järjestelyvastuu)

24

LA

 

 

25

SU

17.00

Lauluseurat (keittiöryhmä 5)

26

MA

 

 

27

TI

 

 

28

KE

 

 

29

TO

 

 

30

PE

 

Suviseurat