takaisin

Merijärven Rauhanyhdistys

Osoite: Kirkkotie 6, 86220, Merijärvi   Katso kartalta

Puhelin: -

Yleistä

Rauhanyhdistyksen tilaisuudet ovat kaikille avoimia.

Olette sydämellisesti tervetulleita.

 

Kaikki rauhanyhdistykset

SRK (Suomen Rauhanyhdistysten Keskusyhdistys)




Toimintakalenteri

 

Tammikuu
Ti 23.1. klo 18.00 Naistenilta/vauvailta Annika ja Pauli Lähekankaalla
Ke 24.1. klo 18.00 Päiväkerhot rauhanyhdistyksellä
Pe 26.1. klo 18.30 Ompeluseurat Liisa ja Leevi Saukolla
La 27.1. klo 19.30 Nuorten lauluaiheinen ilta
Auli ja Markku Sakolla
Su 28.1. klo 11.00 Pyhäkoulut Eija ja Mikko Tanskalla
sekä Annika ja Pauli Lähekankaalla
Ke 31.1. klo 18.00 Päiväkerhot rauhanyhdistyksellä
Ke 31.1. klo 18.00 Raamattuluokka Mirja ja Marko Saukolla

 

Helmikuu
Su 4.2. klo 16.00 Seurat rauhanyhdistyksellä
Kyösti Karjula, Tuomo Hilliaho
Ke 7.2. klo 18.00 Päiväkerhot rauhanyhdistyksellä
Pe 9.2. klo 18.30 Talvimyyjäiset rauhanyhdistyksellä,
järjestää alue 2.
Su 11.2. klo 11.00 Pyhäkoulut Kaisa ja Raine Saukolla
sekä Sari ja Matias Hietalalla
Ke 14.2. klo 18.00 Päiväkerhot rauhanyhdistyksellä
Ke 14.2. klo 18.00 Raamattuluokka Eija ja Mikko Tanskalla
Pe 16.2. klo 18.30 Ompeluseurat
La 17.2. klo 19.30 Nuortenilta Heidi ja Raimo Saukolla
Su 18.2. klo 18.30 Seurat rauhanyhdistyksellä
Lauri Ahvenjärvi, Esko Vappula
Ke 21.2. klo 18.00 Päiväkerhot rauhanyhdistyksellä
Pe 23.2. klo 18.30 Ompeluseurat Ulla ja Tapio Saukolla
Su 25.2. klo 16.00 Seurat ja vuosikokous rauhanyhdistyksellä
Aimo Tanska
Ke 28.2. klo 18.00 Päiväkerhot rauhanyhdistyksellä
Ke 28.2. klo 18.00 Raamattuluokka Palolalla

 

Maaliskuu
Pe 2.3. klo 18.30 Ompeluseurat Maria-Liisa ja Erkki Häröllä
Su 4.3. klo 11.00 Pyhäkoulut Rauhanyhdistyksellä
sekä Piia ja Tapani Saukolla
La 10.3. klo 19.30 Nuortenilta Eeva ja Markku Nuoralla
Su 11.3. klo 16.00 Seurat rauhanyhdistyksellä
Aarne Lohi, Olli Lohi
Ke 14.3. klo 18.00 Päiväkerhot rauhanyhdistyksellä
Pe 16.3. klo 18.30 Ompeluseurat Tellervo ja Juhani Saukolla
Su 18.3. klo 11.00 Pyhäkoulut rauhanyhdistyksellä
sekä Karoliina ja Matti Saukolla
Ke 21.3. klo 18.00 Päiväkerhot rauhanyhdistyksellä
Ke 21.3. klo 18.00 Raamattuluokka Mervi Hakalalla
Pe 23.3. klo 18.30 Ompeluseurat Eija ja Mikko Tanskalla
Su 25.3. klo 18.30 Seurat ja laulutuokio rauhanyhdistyksellä
Juhani Alaranta


sivut päivitetty 22.1.2018,
päivityspyynnöt (miel. tekstiviestillä) numeroon 0440 477 443
tai sähköpostilla aarne.haro(ättä)gmail.com (tai WhatsApilla)

________________________________________________


Seuraohjelma 2018 luonnos

Huhtikuu: Su 1.4. Seurapuhe ja ehtoolliskirkko klo 18:30

Ma 2.4. Jumalanpalvelus klo 10:00 ?, Ruokailu ja kahvit kirkon jälkeen ry:llä, Seurat klo 12.30

Su 15.4. Seurat klo 16:00  / 27.4. Kevätmyyjäiset (alue 1) / Su 29.4. Seurat ja julkaisutilaisuus klo 16:00

Toukokuu:  To 10.5. Seurat klo 16:00  / Su 20.5. Kevätjuhla klo 16:00 / Su 27.5. Seurat kirkossa klo 18.30

Kesäkuu: Su 10.6. Seurat ja laulutuokio klo 18:30 / Su 24.6. Pihaseurat klo 18:00

Heinäkuu: La 7.7. Seurat klo 18:30/

Su 8.7.  Jumalanpalvelus klo 10:00 ,  Ruokailu ja kahvit ry:llä kirkon jälkeen. Seurat klo 12:30  /

Su 22.7. Seurat ja laulutuokio klo 18:30

Elokuu: Su 5.8. Seurat klo 16:00 / Su 12.8. Kodinpäivä klo 16:00,  / Su 26.8. Seurat ja laulutuokio klo 18:30

Syyskuu: Su 9.9. Seurat klo 16:00 / 14.9. Syysmyyjäiset (alue 2) / Su 23.9. Seurat klo 18:30

Lokakuu: Su 7.10. Seurat klo 16:00 / Su 14.10. Seurakuntapäivä klo 16:00,  /

Su 28.10. Seurapuhe ja ehtoolliskirkko klo 18:30

Marraskuu: Su 4.11. Seurat klo 16:00 / Pe 16.11. Aikuisten ilta klo 18:30,  /Su 25.11. Seurat ja julkaisutilaisuus klo 16:00

Joulukuu: La 1.12. Joulumyyjäiset klo 13:00,  / Su 9.12.  Joulujuhla klo 16:00, / Su 16.12. Seurat ja joululauluilta klo 18:30


Raamattuluokat:
Ke 4.4 Kirsi ja Mika Ahosella,
Ke 18.4. Anna-Kaija Toppilalla,
Ke 2.5. Kristiina ja Ari Saukolla
16.5. ry:llä
Nuorten ohjelmaa:
Su 1.4. Perinteinen nuotioilta seurojen jälkeen
La 21.4. klo 19:30 Nuortenilta Ulla ja Pasi Lehtolalla
La 12.5. klo 19:30 Nuorten oloilta Piia ja Tapani Saukolla (ei hartautta)
Pyhäkoulut:
8.4. Tuija ja Joonas Ylisellä sekä rauhanyhdistyksellä
22.4. Helena Ja Pekka Niemelällä sekä rauhanyhdistyksellä
6.5. Mirja ja Marko Saukolla sekä rauhanyhdistyksellä