takaisin

Pyhännän Rauhanyhdistys

Osoite: Kirkkotie 13, 92930, Pyhäntä   Katso kartalta


Toimintakalenteri

RYlogo
 
PYHÄNNÄN RAUHANYHDISTYS RY      
  Kirkkotie 13        
  92930 Pyhäntä   http://www.rauhanyhdistys.fi/pyhannan-rauhanyhdistys
             
Seuraohjelma 1-6, 2018        
             
Tammikuu Pvm Klo Tapahtuma Keittiövuoro Paikka  
             
             
su 7.1. 16.00 Seurat R 20 Ry T Lukkari
    17.15 Seurat     P Huhtala
ke 10.1. 18.30 Lauluseurat Mervi ja Otto Huhtala Sulo K
su 14.1. 12.00 Pyhäkoulut   Henri K, Sauli S, Samuli Y
su 14.1. 12.30 Hartaus   Nestori Arttu K
su 14.1. 16.00 Seurat R 21 Ry A Rahkola
    17.15 Seurat     T Puronhaara
ke 17.1.

18.30

Lauluseurat

Elisa ja Jarmo Pekkarinen Timo A

la

 

20.1.

 

19.00

 

Nuorten keskusteluilta "Uskovaisten kanssakäyminen"

Nuorten iltakylä keskusteluillan jälkeen         Mervi ja Otto H

Ry

 

Samuli Y

 

su 21.1. 12.00 Pyhäkoulut   Jarkko K, Tuomas T, Seppo T
su 21.1. 16.00 Seurat, yksi puhe, kahvihetki R 22 Ry Sulo K
ke 24.1. 18.30 Lauluseurat Liisa ja Mikko Tahkola Arto T
pe 26.1. 18.00 pitsailta Miehet Ry  
su 28.1. 12.00 Pyhäkoulut   Juho K, Arto T, Veijo K
su 28.1. 16.00 Kodinilta "Yhtenäiskulttuurista minäkeskeiseen yhteiskuntaan", yläasteikäiset ja vanhemmat R1 Ry S Yrjänä
ke 31.1. 18.30 Lauluseurat Anna-Mari ja Antti Kamula Arto T
             
    Seuraisäntä Säestäjät   Rahastajat
1-15.1     Jukka K/Heikki K Veijo K/Sari K   Matti P/Janne P
16-31.1     Paulus S/Tapio L Marja S/Maria H   Niko K/Saku K
             
Helmikuu Pvm Klo Tapahtuma Keittiövuoro Paikka  
             
su 4.2. 12.00 Pyhäkoulut   Marko K, Joel T, Eero K
su 4.2. 16.00 Seurat, kolehti SRK:lle R 2 Ry P Veteläinen
    17.15 Seurat     I Tikkanen
ke 7.2. 18.30 Lauluseurat Hilkka ja Jukka Laurila Mikko T
pe 9.2. 19.00 Alueellinen raamattuluokka Pyhännällä rtmk Ry  
la 10.2. 18.00 Helmimyyjäiset Ryhmä 5 Ry Mikko T
su 11.2. 12.30 Hartaus     Arto T
su 11.2. 12.00 Pyhäkoulut   Tapio L, Raimo L, Risto K
su 11.2. 16.00 Vuosikokous ja seurat R 3 Ry Mikko T
ke 14.2. 18.30 Lauluseurat Sari ja Jouni Limma Sulo K
      16.-18.2. Naisten retki      
su 18.2. 12.00 Pyhäkoulut   Jarmo P, Veijo S, Timo A
su 18.2. 16.00 Seurat, yksi puhe, kahvihetki R 4 Ry Arttu K
ke 21.2. 18.30 Lauluseurat Kaisa ja Tapio Lohi Timo A

la

24.2.

19.00

Nuorten keskusteluilta "Seurustelu"

 

Ry

Otto-Pekka H

la 24.2.   Nuorten iltakylä keskusteluillan jälkeen Eliisa ja Raimo L    
su 25.2. 16.00 Seurat, yksi puhe, kahvihetki R 5 Ry Timo A
ke 28.2. 18.30 Lauluseurat Satu ja Teemu Aitto-oja Arttu K
             
    Seuraisäntä Säestäjät   Rahastajat
1-15.2     Jarmo P/Jarkko Ka Kirsti E/Ulla K   Jarkko K/Henri K
16-28.2     Marko K/Atte K Aada K/Adaliina Y   Heikki K/Antti K
             
Maaliskuu Pvm Klo Tapahtuma Keittiövuoro Paikka  
             
su 4.3. 16.00 Seurat R 6 Ry J Karhumaa
    17.15 Seurat     O-P Telkki
su 11.3. 12.00 Yhteispyhäkoulut   Ry  
su 11.3. 12.30 Hartaus   Nestori Sulo K
su 11.3. 16.00 Seurat R 7 Ry A Mikkonen
    17.15 Seurat     J Karjula
ke 14.3. 18.30 Lauluseurat Taina ja Eino Koskelo Arto T
to 15.3. 18.00 Sisarilta R 8 ja R 9    
la-su 17.-18.3.   Siikalatvan alueen talvipäivät Rantsilassa      
su 18.3. 16.00 Seurat, yksi puhe, kahvihetki R 10 Ry Arttu K
ke 21.3. 18.30 Lauluseurat Sirpa ja Heikki Klaavo Mikko T
  24.3.   Leivonnaistori Kallioryhmä 3    

la

 

24.3.

 

19.00

 

Nuorten keskusteluilta "Olenko veljeni vartija"

Nuorten iltakylä keskusteluillan jälkeen           Helena ja Arto T

 

Arttu K

 

su 25.3. 12.00 Pyhäkoulut   Mikko T, Lauri P, Jarkko Ka
su 25.3. 16.00 seurat, yksi puhe, kahvihetki R 11 Ry Sulo K
to 29.3. 19.00 Ehtoolliskirkko   Kirkko  Sulo K
pe 30.3. 19.00 Pitkäperjantain seurat R 12 Ry Arto T
             
    Seuraisäntä Säestäjät   Rahastajat
1-15.3     Sauli S/Niko K Veijo K/Sari K   Perttu K/Joona K
16-31.3     Jouni L/Sami K Liisa Ko/Liisa Kä   Jonne K/Tuomas S
             
Huhtikuu Pvm Klo Tapahtuma Keittiövuoro Paikka  
             
ma 2.4. 16.00 Seurat R 13 Ry J Tölli
    17.15 Seurat     T Leppälä
ke 4.4. 18.30 Lauluseurat Seija ja Markku Pakanen Sulo K
pe-su 6-8.4.   Miestenretki      
su 8.4. 16.00 Seurat R 14 Ry L Ahvenjärvi
    17.15 Seurat     V-P Tahkola

la

 

14.4.

 

19.00

 

Nuorten keskusteluilta "Usko ja järki"

Nuorten iltakylä keskusteluillan jälkeen

 

Kaisa ja Tapio L

Ry

 

Timo A

 

su 15.4. 16.00 seurat, yksi puhe, kahvihetki R 15 Ry Mikko T
ke 18.4. 18.30 Lauluseurat Hanna-Leena ja Olli Lamminmäki Timo A
la 21.4. 19.00 aviopuolisoilta, "Epätäydellisen täydellistä"   Ry M Tölli
su 22.4. 12.00 Pyhäkoulu   Teemu A, Markku M, Heikki Ko
su 22.4. 16.00 Seurat, yksi puhe, julkaisujen esittely, kahvihetki R 17 Ry Timo A
ke 25.4. 18.30 Lauluseurat Marja ja Paulus Sydänmetsä Arttu K
la 28.4. 17.00 kevätmyyjäiset Ryhmä 6 Ry Arto T
su 29.4. 16.00 Seurat, yksi puhe, päiväkerhon kevätjuhla seurojen jälkeen R 18 Ry Arttu K
             
    Seuraisäntä Säestäjät   Rahastajat
1-15.4     Tuomas T/Joonas T Marja S/Maria H   Teemu A/Atte K
16-31.4     Jaakko K/Olli L Kirsti E/Ulla K   Risto K/Juho K
             
Toukokuu Pvm Klo Tapahtuma Keittiövuoro Paikka  
             




 
 
la 5.5. 18.00 Miestenilta      
su 6.5. 12.00 Pyhäkoulu   Kyösti H, Jaakko K, Jouni L
su 6.5. 16.00 seurat R 20 Seurakuntatalo T Uusi-illikainen
    17.15 Seurat     A Ojala
to 10.5. 12.00 Pyhäkoululaisten kevätretki, raamattuluokkaretki R 21 Paikka ilm. myöhemmin
su 13.5. 18.00 Äitienpäivä seurat, yksi puhe, kahvithetki   Seurakuntatalo Mikko T

la

 

19.5.

 

19.00

 

Nuorten keskusteluilta: "Itsenäistyminen"

Nuorten iltakylä keskusteluillan jälkeen          Henna ja Tuomas T

 

Mikko T

 

su 20.5. 12.30 Hartaus   Nestori Mikko T
su 20.5. 16.00 Seurat, yksi puhe, kahvihetki R 22 Seurakuntatalo Arto T
la 26.5. 18.00 Grilli ilta, pitsaryhmä Miehet    
su 27.5. 16.00 Seurat, yksi puhe, kahvihetki R 1 Seurakuntatalo Sulo K
            Mikko T
    Seuraisäntä Säestäjät   Rahastajat
1-15.5     Joel T/Janne P Aada K/Adaliina Y   Jarkko KaJuhana K
16-31.5     Samuli Y/Ari-Matti P Veijo K/Sari K   Matti P/Janne P
             
Kesäkuu Pvm Klo Tapahtuma Keittiövuoro Paikka  
             
su 3.6. 16.00 Seurat R 2 Seurakuntatalo E Sääskilahti
      Seurat     U Savela
su 10.6. 12.30 Hartaus   Nestori Timo A
  10.6. 16.00 Seurat R 3 Seurakuntatalo T Karhumaa
    17.15 Seurat     E Rimpiläinen
su 17.6. 16.00 Seurat, yksi puhe, kahvihetki R 4 Seurakuntatalo Timo A
pe 22.6. 18.00 Juhannusaattoseurat Kalliossa      
su 24.6. 16.00 Seurat, yksi puhe, kahvihetki R 5 Seurakuntatalo Arttu K
  29.6.-2.7.   Suviseurat   Äänekoski  
             
    Seuraisäntä Säestäjät   Rahastajat
1-15.6     Jukka K/Heikki K Marja S/Liisa Kä   Niko K/Saku K
16-30.6     Paulus S/Tapio L Liisa Ko/Maria H   Jarkko Ko/Henri K