takaisin

Pyhännän Rauhanyhdistys

Osoite: Kirkkotie 13, 92930, Pyhäntä   Katso kartalta


Toimintakalenteri

RYlogo
PYHÄNNÄN RAUHANYHDISTYS RY      
  Kirkkotie 13          
  92930 Pyhäntä   http://www.rauhanyhdistys.fi/pyhannan-rauhanyhdistys
             
Seuraohjelma 7-12 2017        
             
Heinäkuu Pvm Klo Tapahtuma Keittiövuoro Paikka  
  30.6-3.7.   Suviseurat      
su 9.7. 16.00 Seurat R11 Ry Vappula E
su   17.15 Seurat     Holma M
  14-16.7   Opistoseurat      
ma 17.7.   Opistoseurojen purkutalkoot, kaikki mukaan    
su 23.7. 12.30 Hartaus   nestori Mikko T
su 23.7. 16.00 Seurat, kahvihetki R12 Ry Mikko T
su 30.7. 16.00 Seurat, kahvihetki R13 Ry Arttu K
             
             
             
      Seuraisäntä/apuisäntä Säestäjät   Rahastajat
1-15.7     Joel T/Janne P Adaliina Y   Teemu A/ Jouni P
16-31.7     Samuli Y/Ari-Matti P Liisa K/Mervi H   Risto K/ Juho K
             
Elokuu Pvm Klo Tapahtuma Keittiövuoro Paikka  
su 6.8. 16.00 Seurat R14 Ry Tölli P
su   17.15 Seurat     Tornberg R
pe-su 11-13.8.   Isien ja poikien eräretki bussilla     Mikko T
su 13.8. 18.00 Seurat R15   Peltoniemi E
su 20.8. 12.30 Hartaus   Nestori Arttu K
su 20.8. 16.00 Seurat, kahvihetki  R16   Arto T
su 27.8. 16.00 Seurat, kahvihetki      Sulo K
             
             
      Seuraisäntä/apuisäntä Säestäjät   Rahastajat
1-15.8     Jukka K/Heikki K Veijo K/Sari K   Jarkko K/Juhana K
16-31.8     Paulus S/Tapio L Marja S/Maria H   Matti P/Janne P
             
Syyskuu Pvm Klo Tapahtuma Keittiövuoro Paikka  
su 3.9. 12.00 Pyhäkoulut   Kautto S, Pahkala L, Halonen 
  3.9. 16.00 Seurat R18 Ry Malmberg R
    17.15 Seurat     Remes E
ke 6.9. 18.30 lauluseurat Raija ja Sulo Kautto Arto T
la 9.9. 18.00 Syysmyyjäiset Ryhmä 2 Ry Timo A
su 10.9. 12.00 Pyhäkoulut   Aitto-oja Te, Liukko, Hyrkäs
su 10.9. 16.00 Seurat R19 Ry Kalliokoski T
    17.15 Seurat     Katainen A
ke 13.9. 18.30  Lauluseurat M&J Koskelo Sulo K
la-su 16-17.9.   Aikuisten ruskaretki Valamoon      
ke 20.9. 18.30 Lauluseurat H-L&O Lamminmäki Timo A
la 23.9. 19.00 Alueellinen nuortenilta Ry:llä (Pu, Pi, Py, Ke, Kä) "Mihin uskomme perustuu?" Arttu K
su 24.9. 12.00 Pyhäkoulut   Huhtala O, Karhumaa, Lahti J
su 24.9. 12.30. hartaus   Nestori Rto T
su 24.9. 16.00 Seurat, kahvihetki R21 Ry Arto T
ke 27.9. 18.30 Lauluseurat Eeva ja Samuli Yrjänä Arttu K
pe 29.9. 19.00 Pitsailta Miehet Ry  
             
      Seuraisäntä/apuisäntä Säestäjät   Rahastajat
1-15.9     Jarmo P/Jarkko Ka Kirsti E/Ulla K   Niko K/ Saku K
16-30.9     Marko K/Jouni P Aada K/Adaliina Y   Jarkko K/ Henri K
             
Lokakuu Pvm Klo Tapahtuma Keittiövuoro Paikka  
su 1.10. 16.00 Seurat R22 Ry Österberg R
    17.15 Seurat     Poikkimäki M
ke 4.10. 18.30 Lauluseurat T&T Hyrkäs Arto T
pe 6.10.   Varttuneiden leiripäivä Reisjärven opistolla    
Syysseurat ja rauhanyhdistyksen 70-vuotis juhla
la 7.10. 18.00 Ehtoolliskirkko   Kirkko Sulo K
la 7.10.   Iltapala kirkon jälkeen      
la 7.10. 20.00. Alustus ja keskustelu nuorille ja R1 Ry Leevi K
      aikuisille aiheesta "armollisuus"      
su 8.10. 14.00 RY:n 70v juhla, erillisen ohjelman mukaan Ry  
             
ke 11.10. 18.30 Lauluseurat R-L ja Veijo Kinnunen Sulo K
to 12.10. 19.00 Naisten ilta R5+R6    
la 14.10. 19.00 Nuortenilta "Mitä on synti?" iltakylä Susanna ja Joonas T:llä             Ry Timo A
su 15.10. 12.00 Pyhäkoulut   Antti Ka, Keränen, Palola
su 15.10. 12.30 Hartaus   Nestori Sulo K
su 15.10. 16.00 Seurat, kahvihetki  R7   Timo A
ke 18.10. 18.30 Lauluseurat, tuotto opistolle Eija ja Arttu Kamula Mikko T
su 22.10. 16.00 Seurat, kahvihetki R8 Ry Arttu K
su 29.10. 12.00 Yhteis pyhäkoulu   Ry  
su 29.10. 16.00 Seurat, kahvihetki R9 Ry Mikko T
             
      Seuraisäntä/apuisäntä Säestäjät   Rahastajat
1-15.10     Sauli S/Niko K Liisa K/Veijo K   Heikki K/Antti K
16-31.10     Jouni L/Sami K Mervi H/Sari K   Perttu K/Atte K
             
Marraskuu Pvm Klo Tapahtuma Keittiövuoro Paikka  
             
ke 1.11. 18.30 Lauluseurat Mirja ja Eero Kivioja Timo A
su 5.11. 12.00 Pyhäkoulut   Arttu K, Lamminmäki, Pikkarainen
su 5.11. 16.00 Seurat R10 Ry Saarela H
    17.15 Seurat     Räisänen P
ke 8.11. 18.30 Lauluseurat Marja ja Paulus Sydänmetsä Arttu K
la 11.11. 16.00. leivonnaistori      
la 11.11. 19.00 Nuortenilta "Uskomisen ilo" iltakylä Ulla ja Marko K:lla         Ry Samuli Y
su 12.11. 18.00 Seurat  R11 Ry Arto T
ke 15.11. 18.30 Lauluseurat Helena ja Arto Tölli Mikko T
su 19.11. 12.00 Pyhäkoulut   Sami K, Mahosenaho, Laurila J 
su 19.11. 12.30 Hartaus   Nestori Timo A
su 19.11. 16.00 Seurat ja kahvihetki R12 Ry Sulo K
ke 22.11. 18.30 Lauluseurat Ulla ja Marko Koskelo Arto T
la 25.11. 19.00 Aikuisten ilta Julkaisutoimikunta Ry  
su 26.11. 12.00 Pyhäkoulut   Jukka K, Janne P, Palosaari
su 26.11. 16.00 Julkaisuilta/hartaus R13 Ry Timo A
             
      Seuraisäntä/apuisäntä Säestäjät   Rahastajat
1-15.11     Tuomas T/Joonas T Marja S/Maria H   Jonne K/Tuomas S
16-30.11     Jaakko K/Olli L Kirsti E/Ulla K   Teemu A/Jouni P
             
Joulukuu Pvm Klo Tapahtuma Keittiövuoro Paikka  
pe 1.12. 18.30. Isänmaanilta isille ja pojille   Ry  
la 2.12. 18.00 Iisalmen joululauluilta      
su 3.12. 12.00 Pyhäkoulut      
su 3.12. 16.00 Seurat R14 Ry Karhumaa J
    17.15       Hallikainen M
la 9.12. 18.00 Joulumyyjäiset Ryhmä 3 Ry  
su 10.12. 12.00 Pyhäkoulut   Henri K, Savolainen, Tissari
su 10.12. 16.00 Seurat R15 Ry Typpö P
    17.15       Lauhikari A
su 17.12. 12.30 Hartaus   Nestori Mikko T
su 17.12. 16.00 Joulujuhla Ryhmä 4 Kirkko Sulo K
su 31.12. 16.00 Seurat, kahvi hetki R16 Ry Arttu K
             
             
      Seuraisäntä/apuisäntä Säestäjät   Rahastajat
1-15.12     Joel T/Janne P Aada K/Liisa K   Risto K/Juho K
16-31.12     Samuli Y/Ari-Matti P Mervi H/Adaliina Y Jarkko Ka/Juhana K