Tulosta
Muuttuneet tapahtumat
ti 20.02. 18:00 Naistenilta, Iisalmi Iisalmi, Rauhanyhdistys Itsetuntemuksen kautta hyvään kohtaamiseen, Titta Karanta
helmikuu
ti 20.02. 17:30 Päiväkerho, Lapinlahti  Lapinlahti, srk-talo
ti 20.02. 18:00 Naistenilta, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Itsetuntemuksen kautta hyvään kohtaamiseen, Titta Karanta
ke 21.02. 19:00 Seurat, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Markku Kumpulainen
pe 23.02. 18:30 Raamattuluokka, Iisalmi  Sonkajärvi, Kantola
pe 23.02. 18:30 Seurat, Lapinlahti  Lapinlahti, srk-talo Esko Nissinen
la 24.02. 19:00 Nuortenilta, Iisalmi  Iisalmi, Kumpulainen Tulevaisuus ja toivo, Veikko Heide
su 25.02. 13:00 Pyhäkoulu, Lapinlahti  Lapinlahti, 1.Hemminki 2.S&A Taipale
su 25.02. 14:30 Seurat, Iisalmi Kuuntele nettiradiota Iisalmi, Rauhanyhdistys Tapani Karhumaa
su 25.02. 16:00 Seurat, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Pekka Huhtala
ma 26.02. 17:30 Päiväkerho, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys
ke 28.02. 19:00 Seurat, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Reijo Malmberg
maaliskuu
pe 02.03. 18:30 Seurat, Varpaisjärvi  Lea ja Leo Korhonen Jorma Sonninen
su 04.03. 11:30 Pyhäkoulu, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys
su 04.03. 13:00 Pyhäkoulu, Lapinlahti  Lapinlahti, 1 K&A Karppinen 2. H&M Pekkarinen
su 04.03. 14:30 Seurat, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Raimo Katainen
su 11.03. 11:30 Pyhäkoulu, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys
su 11.03. 13:00 Syntymäpäiväseurat, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Matti Timlin
su 11.03. 13:00 Seurat, Vieremä  Vieremän kirkko Esko Remes
su 11.03. 13:00 Seurat, Lapinlahti  Lapinlahti, srk-talo Timo Lukkari
ma 12.03. 17:30 Päiväkerho, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys
ti 13.03. 12:00 Tiistaikerho,Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys
ti 13.03. 17:30 Päiväkerho, Lapinlahti  Lapinlahti, srk-talo
ke 14.03. 19:00 Raamattuilta, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Luther uskonpuhdistaja, Martti Sallinen
pe 16.03. 18:30 Raamattuluokka, Iisalmi 
pe 16.03. 18:30 Alueellinen perhe-ja diakoniatyönpäivä  Iisalmi, Rauhanyhdistys
pe 16.03. 19:00 Raamattuluokka, Lapinlahti  Lapinlahti, Nurmela A&E
la 17.03. 17:00 Itä-Suomen nuortenpäivät, Messu Alavan kirkko  Alavan kirkko
la 17.03. 20:30 Itä-Suomen nuortenpäivät   Kuopon ry
su 18.03. 11:30 Pyhäkoulu, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys
su 18.03. 14:00 Itä-Suomen nuortenpäivät, Kuopio  Kuopion ry
ma 19.03. 17:30 Päiväkerho, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys
ti 20.03. 17:30 Päiväkerho, Lapinlahti  Lapinlahti, srk-talo
ke 21.03. 19:00 Opistoilta, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Pekka Huhtala
pe 23.03. 18:00 Opistoilta, Lapinlahti  Lapinlahti, srk-talo Markku Kumpulainen
pe 23.03. 18:30 Yläkouluilta, Iisalmi  Kumpulainen M&M
la 24.03. 18:00 Alueellinen pääsiäislauluilta, Kiuruvesi  Kiuruvesi, Sulkavanjärven kirkko
su 25.03. 13:00 Pyhäkoulu, Lapinlahti  Lapinlahti, 1 K&A Karppinen 2. H&M Pekkarinen
su 25.03. 14:30 Pyhäkouluseurat, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Esko Nissinen
su 25.03. 16:00 Seurat, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Ilkka Tissari
huhtikuu
su 01.04. 10:00 Martti Sallisen lähtösaarna  Iisalmi, Pyhän Ristin kirkko
su 01.04. 13:00 Seurat, Lapinlahti  Lapinlahti, srk-talo Erkki Korhonen ja Ilkka Hakulinen
su 01.04. 17:00 Seurat, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Erkki Korhonen ja Ilkka Hakulinen
ma 02.04. 14:30 Seurat, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Veikko Heide
ti 03.04. 17:30 Päiväkerho, Lapinlahti  Lapinlahti, srk-talo
ke 04.04. 19:00 Seurat, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Kullervo Rönkkö
pe 06.04. 18:30 Raamattuluokka, Iisalmi  Nissinen K&E
pe 06.04. 18:30 Seurat, Varpaisjärvi  Varpaisjärvi, Kirkko Reijo Malmberg
pe 06.04. 19:00 Raamattuluokka, Lapinlahti  Lapinlahti, Vikki E&P
la 07.04. 09:00 Laskettelureissu 
su 08.04. 11:30 Pyhäkoulu, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys
su 08.04. 13:00 SRK lähetysseurat, Lapinlahti  Alapitkän kirkko Juhani Tokola ja Eero Niemi-Korpi
su 08.04. 17:00 SRK lähetysseurat, Iisalmi  Iisalmi, Lippuniemen srk-talo Juhani Tokola ja Eero Niemi-Korpi
ma 09.04. 17:30 Päiväkerho, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys
ma 09.04. 18:00 SRK lähetysseurat, Sonkajärvi  Sonkajärven kirkko Juhani Tokola ja Eero Niemi-Korpi
ti 10.04. 17:30 Päiväkerho, Lapinlahti  Lapinlahti, srk-talo
ti 10.04. 18:00 SRK lähetysseurat, Vieremä  Vieremän kirkko Juhani Tokola ja Eero Niemi-Korpi
ke 11.04. 19:00 Seurat, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Jorma Sonninen
pe 13.04. 19:00 Nuortenilta, Lapinlahti  Lapinlahti, Katainen M&J
su 15.04. 11:30 Pyhäkoulu, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys
su 15.04. 14:30 Kodinpäivä, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Uskossa valvominen Esko Nissinen
ma 16.04. 17:30 Päiväkerho, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys
ti 17.04. 12:00 Tiistaikerho,Iisalmi  Kajaanilaisten virkistyskerhon vierailu
ti 17.04. 17:30 Päiväkerho, Lapinlahti  Lapinlahti, srk-talo
ke 18.04. 19:00 Julkaisuilta, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Raimo Katainen
pe 20.04. 18:30 Raamattuluokka, Iisalmi 
pe 20.04. 19:00 Raamattuluokka, Lapinlahti  Lapinlahti, Karppinen H&K
la 21.04. 19:00 Nuortenilta, Iisalmi  Iisalmi, Aulakoski/Rönkkö Nuori jumalan luomana, Timo Lukkari
su 22.04. 11:30 Pyhäkoulu, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys
su 22.04. 13:00 Seurakuntapäivät, Lapinlahti  Lapinlahti, srk-talo Yhteinen rakkaus, Timo Hentilä
ma 23.04. 17:30 Päiväkerho, Iisalmi   Iisalmi, Rauhanyhdistys tiistaikerhon vierailu
ke 25.04. 19:00 Seurat, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Reijo Malmberg
pe 27.04. 18:30 Yläkouluilta, Iisalmi  Katainen H&J, Välimäenkuja
pe 27.04. 18:30 Seurat, Lapinlahti  Lapinlahti, srk-talo Kyösti Karppinen
la 28.04. 16:00 Myyjäiset  Lapinlahti, Nerkoon koulu Iisalmen myyjäisryhmä 1 ja Lapinlahti myyjäisryhmä ?, Pekka Huhtala
su 29.04. 13:00 Pyhäkoulu, Lapinlahti  Lapinlahti, 1 K&E Heide 2 P&M Rahkola
su 29.04. 14:30 Seurat, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Esko Remes
su 29.04. 16:00 Seurat, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Kauko Ylikärppä
toukokuu
ke 02.05. 19:00 Seurat, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Kullervo Rönkkö
pe 04.05. 18:30 Raamattuluokka, Iisalmi 
pe 04.05. 19:00 Raamattuluokka, Lapinlahti  Lapinlahti, Rahkola U & J.
su 06.05. 11:30 Pyhäkoulu, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys
su 06.05. 13:00 Pyhäkoulu, Lapinlahti  Lapinlahti, 1 K&E Heide 2 Alapitkän kirkko
su 06.05. 14:30 Seurat, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Markku Kumpulainen
ma 07.05. 17:30 Päiväkerho, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys
ti 08.05. 12:00 Tiistaikerho,Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys
ti 08.05. 17:30 Päiväkerho, Lapinlahti  Lapinlahti, srk-talo
to 10.05. 13:00 Varpaisjärven kevätseurat  Varpaisjärven srk-talo Erkki Korhonen ja Olli Rantala
pe 11.05. 19:00 Nuortenilta, Lapinlahti  Lapinlahti, Savolainen S&K
su 13.05. 17:00 Seurat, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Esko Nissinen
pe 18.05. 18:00 Aviopuolisoilta, Lapinlahti  Lapinlahti Minä annan teille levon, Reijo Malmberg
su 20.05. 13:00 Seurat, Lapinlahti  Lapinlahti, srk-talo Veikko Heide
su 20.05. 17:00 Seurat, Iisalmi  Iisalmi, Rauhanyhdistys Jorma Sonninen
su 20.05. 17:00 Seurat, Varpaisjärvi  Lea ja Leo Korhonen Raimo Katainen
la 26.05. 19:00 Nuortenilta, Iisalmi  Malmbergin mökillä Reijo Malmberg