Kuopion ja Ympäristön Rauhanyhdistys ry
 

Kaikkiin tilaisuuksiin on vapaa pääsy. Tervetuloa!

elokuu
pe 17.08. 18:00 Alueellinen nuotioilta/varainkeruu (Jynkkä-Petonen-Saaristok.-E.Kuopio)  A&J Airaksella (Luokkimäki 117, Kuopio)
la 18.08. 13:30 Seurat  Leväsen palvelukeskus
la 18.08. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
su 19.08. 13:00 Vehmersalmen kirkkopyhä  Vehmersalmen kirkko ja srk-koti Messu 13, ruokailu/kahvit 14, seurat 15
ti 21.08. 13:30 Seurat  Mäntylän palvelukeskus
ke 22.08. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
pe 24.08. 18:00 Alueellinen nuotioilta/varainkeruu (Keskusta-Toivala-Vuorela-Riistavesi)  S&T Piirosella (Koivupurontie 54, Toivala)
la 25.08. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys Nivalan Ry:n vierailu
su 26.08. 14:00 Seurat  Rauhanyhdistys Seurat 14, 15:30 ja 17
ti 28.08. 18:00 Alueelliset naistenillat (Saaristokaupunki)  Tissarilla (Ratsupolku 16, Kuopio) 
ti 28.08. 18:00 Alueelliset naistenillat (E-Kuopio)  Kyllösellä (Laukaanrinne 16, Kuopio)
ti 28.08. 18:00 Alueelliset naistenillat (Vuorela-Toivala)   Vuorelan asukastupa (Simpantie 20, Siilinjärvi)
ti 28.08. 18:00 Alueelliset naistenillat (Itä- ja Länsi-Siilinjärvi)   Laturastin maja (Huvikummuntie 45, Siilinjärvi)
ti 28.08. 18:00 Alueelliset naistenillat (Keskusta)   Mäntylällä (Leinonkatu 14, Kuopio)
ke 29.08. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
to 30.08. 13:30 Seurat  Riistaveden palvelukeskus
pe 31.08. 18:30 Yläkouluilta  Rauhanyhdistys
syyskuu
la 01.09. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
su 02.09. 14:30 Yhteinen pyhäkoulu  Rauhanyhdistys
su 02.09. 15:30 Seurat  Rauhanyhdistys Seurat 15:30 ja 17
ke 05.09. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
to 06.09. 10:45 Seurat  Tuusniemen palvelukeskus
to 06.09. 17:30 Päiväkerho, Kuopio  Petosen seurakuntatalo
to 06.09. 17:30 Päiväkerho, Siilinjärvi  Siilinjärven seurakuntatalo
pe 07.09. 18:00 Yksityistilaisuus pe-ilta - la-ilta  Rauhanyhdistys
la 08.09. 18:00 Aviopuolisoiden ilta: aihe Turvallinen koti  Männistön Pyhän Johanneksen kirkko
su 09.09. 10:00 Tuusniemen kirkkopyhä  Tuusniemen kirkko ja srk-koti Messu 10, kahvit 11, seurat 12
su 09.09. 11:00 Pyhäkoulu, Itä-Siilinjärvi  P & M Oikarinen kaurahalme 15
su 09.09. 11:00 Pyhäkoulu, Etelä-Kuopio B  Markkanen Tuulenpesä 7
su 09.09. 11:30 Pyhäkoulu, Länsi-Siilinjärvi  S&M Mannisella, Koivusaarentie 461
su 09.09. 15:00 Seurat  Siilinjärven srk-talo
su 09.09. 15:30 Seurat  Rauhanyhdistys Seurat 15:30 ja 17. (Translation in English klo 15:30)
ti 11.09. 12:00 Tiistaikerho: aihe Sadonkorjuu  Rauhanyhdistys
ti 11.09. 13:00 Seurat  Riistaveden palvelukoti
ke 12.09. 18:00 Tutustumisilta  Rauhanyhdistys
to 13.09. 17:30 Päiväkerho, Kuopio  Petosen seurakuntatalo
to 13.09. 17:30 Päiväkerho, Siilinjärvi  Siilinjärven seurakuntatalo
pe 14.09. 18:30 Yläkouluilta  Rauhanyhdistys
la 15.09. 13:30 Seurat  Leväsen palvelukeskus
la 15.09. 18:00 Syysseurat: Messu   Tuomiokirkko
la 15.09. 20:00 Syysseurat: Puheenvuoro: Kuinka puhun ja viestin toisille   Rauhanyhdistys Iltapala 19:30 ja puheenvuoro 20
su 16.09. 10:00 Syysseurat: Messu  Männistön Pyhän Johanneksen kirkko
su 16.09. 12:30 Syysseurat: Seurat  Rauhanyhdistys Ruokailu 11:30, kahvit 14, ruokailu 16:30
su 16.09. 15:00 Syysseurat: Seurat  Rauhanyhdistys
su 16.09. 17:30 Syysseurat: Seurat  Rauhanyhdistys
ti 18.09. 13:30 Seurat  Mäntylän palvelukeskus
ke 19.09. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
to 20.09. 17:30 Päiväkerho, Kuopio  Petosen seurakuntatalo
to 20.09. 17:30 Päiväkerho, Siilinjärvi  Siilinjärven seurakuntatalo
pe 21.09. 18:30 Nuorten perjantai (NUPE)  Rauhanyhdistys
pe 21.09. 19:00 Alueelliset aikuisten iltakylät (E-Kuopio)  J&O Markkasella (Tuulenpesä 7, Kuopio)
pe 21.09. 19:00 Alueelliset aikuisten iltakylät (Saaristokaupunki)  A Nissilällä (Torpparintie 6, Kuopio)
pe 21.09. 19:00 Alueelliset aikuisten iltakylät (Keskusta)  I&K Vesterisellä (Matkusniemenkatu 32, Kuopio)
pe 21.09. 19:00 Alueelliset aikuisten iltakylät (Vuor-Toiv-Jännev-Riist)  M&M Saukolla (Kyynärätie 24, Siilinjärvi)
pe 21.09. 19:00 Alueelliset aikuisten iltakylät (Itä-Siili)  H&S Savolaisella (Savolantie 10, Siilinjärvi)
pe 21.09. 19:00 Alueelliset aikuisten iltakylät (Länsi-Siili)  M&S Remeksellä (Arabiantie 50, Siilinjärvi)
la 22.09. 18:00 Nuorten keskusteluilta: aihe Usko ja tunteet  Rauhanyhdistys
su 23.09. 11:00 Pyhäkoulu, Itä-Siilinjärvi  L & T Tissari kuusniementie 171
su 23.09. 11:00 Pyhäkoulu, Etelä-Kuopio B  Ristolainen Heiskantie/Rantalantie 55
su 23.09. 11:30 Pyhäkoulu, Länsi-Siilinjärvi  S&P Mannisella, Luvelahdentie 39
su 23.09. 14:00 Seurat  Rauhanyhdistys Seurat 14, 15:30 ja 17
ma 24.09. 18:00 Naistenilta: aihe Aiheena elintasopaineet  Rauhanyhdistys
ti 25.09. 12:00 Tiistaikerho: aihe Pakolaisuus  Rauhanyhdistys
ke 26.09. 19:00 Seurat ja yhdistysinfo  Rauhanyhdistys
to 27.09. 13:30 Seurat  Riistaveden palvelukeskus
to 27.09. 17:30 Päiväkerho, Kuopio  Petosen seurakuntatalo
to 27.09. 17:30 Päiväkerho, Siilinjärvi  Siilinjärven seurakuntatalo
pe 28.09. 18:00 Syysmyyjäisten valmistelu  Rauhanyhdistys
pe 28.09. 18:30 Yläkouluilta (Yläkoululaisten ja heidän vanhempien yhteinen)  Rauhanyhdistys
la 29.09. 16:00 Syysmyyjäiset  Rauhanyhdistys Ruokailu 16, alkuhartaus ja myyjäiset 17. Iltaohjelma 19
su 30.09. 11:00 Pyhäkoulu, Itä-Siilinjärvi  K & K Ylikärppä koikantie 36
su 30.09. 11:00 Pyhäkoulu, Etelä-Kuopio B  Korhonen Haminamäentie 49
su 30.09. 11:30 Pyhäkoulu, Länsi-Siilinjärvi  Mustosella, Murrontie 64
su 30.09. 14:00 Seurat  Rauhanyhdistys Seurat 14, 15:30 ja 17
su 30.09. 18:00 Seurat  Maaninkatalon seurakuntasali (Maaningantie 32, Maaninka) Lähetysseurat
lokakuu
ma 01.10. 18:00 Seurat  Suonenjoen srk-koti (Siioninsillankatu 1, Suonenjoki) Lähetysseurat
ti 02.10. 18:00 Seurat  Rautalammin seurakuntatalo (Kirkkotie 6, Rautalampi) Lähetysseurat
ke 03.10. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
to 04.10. 10:45 Seurat  Tuusniemen palvelukeskus
to 04.10. 17:30 Päiväkerho, Siilinjärvi  Siilinjärven seurakuntatalo
to 04.10. 17:30 Päiväkerho, Kuopio  Petosen seurakuntatalo
pe 05.10. 18:30 Nuorten perjantai (NUPE)  Rauhanyhdistys
la 06.10. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
su 07.10. 11:00 Pyhäkoulu, Itä-Siilinjärvi  N & S Syri parolankierto 2
su 07.10. 11:00 Pyhäkoulu, Etelä-Kuopio B  Raunismaa Tuulenpesä 12
su 07.10. 11:30 Pyhäkoulu, Länsi-Siilinjärvi  Pekkarisella, Kasurilanmäentie 42
su 07.10. 14:00 Seurakuntapäivä: aihe  Rauhanyhdistys
ti 09.10. 12:00 Tiistaikerho: aihe Mikkelinpäivän historia  Rauhanyhdistys
ke 10.10. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
to 11.10. 17:30 Päiväkerho, Siilinjärvi  Siilinjärven seurakuntatalo
to 11.10. 17:30 Päiväkerho, Kuopio  Petosen seurakuntatalo
pe 12.10. 18:30 Yläkouluilta  Rauhanyhdistys
la 13.10. 13:30 Seurat  Leväsen palvelukeskus
la 13.10. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
su 14.10. 10:00 Riistaveden kirkkopyhä  Riistaveden kirkko ja srk-talo Messu 10, kahvit 11, seurat 12
su 14.10. 15:30 Seurat  Rauhanyhdistys Seurat 15:30 ja 17. (Translation in English klo 15:30)
ke 17.10. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
pe 19.10. 18:30 Nuorten perjantai (NUPE)  Rauhanyhdistys
pe 19.10. 19:00 Alueseurat: Siilinjärvi  Paikka ilm. myöh.
pe 19.10. 19:00 Alueseurat: Etelä-Kuopio  Kärkkäisellä (Niittyahontie 12, Hiltulanlahti)
pe 19.10. 19:00 Alueseurat: Suonenjoki  Juvosella (Vanha-Laitilantie 30, Suonenjoki)
pe 19.10. 19:00 Yksityistilaisuus pe-ilta - la-ilta  Rauhanyhdistys
la 20.10. 18:00 Seurat  Puijon kirkko Huom. paikka ja klo-aika muuttunut
su 21.10. 14:30 Yhteinen pyhäkoulu  Rauhanyhdistys
su 21.10. 15:30 Seurat  Rauhanyhdistys Seurat 15:30 ja 17
ti 23.10. 12:00 Tiistaikerho: aihe Suviseuramuistoja  Rauhanyhdistys
ti 23.10. 13:30 Seurat  Mäntylän palvelukeskus
ke 24.10. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
to 25.10. 13:30 Seurat  Riistaveden palvelukeskus
to 25.10. 17:30 Päiväkerho, Siilinjärvi  Siilinjärven seurakuntatalo
to 25.10. 17:30 Päiväkerho, Kuopio  Petosen seurakuntatalo
pe 26.10. 18:00 Naistenilta: aihe Hyvänolon ilta  Rauhanyhdistys
pe 26.10. 18:00 Myyjäisten valmistelu  Rauhanyhdistys
pe 26.10. 18:30 Yläkouluilta  Rauhanyhdistys
la 27.10. 16:00 Myyjäiset (Sievin ry)  Rauhanyhdistys Ruokailu 16, alkuhartaus ja myyjäiset 17. Iltaohjelma 19
la 27.10. 19:00 Nuorten keskusteluilta: aihe Mitä usko on  Rauhanyhdistys
su 28.10. 11:00 Pyhäkoulu, Itä-Siilinjärvi  M & J Pitkälä kärrypolku 6
su 28.10. 11:00 Pyhäkoulu, Etelä-Kuopio B  Katainen Pekanmäki 44
su 28.10. 11:30 Pyhäkoulu, Länsi-Siilinjärvi  Pietiläisellä, Suviharjuntie 34
su 28.10. 15:00 Seurat  Siilinjärven srk-talo
su 28.10. 15:30 Seurat  Rauhanyhdistys Seurat 15:30 ja 17
ke 31.10. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys