Kuopion ja Ympäristön Rauhanyhdistys ry
 

Kaikkiin tilaisuuksiin on vapaa pääsy. Tervetuloa!

Muuttuneet tapahtumat
la 03.03. 18:00 Seurat Neulamäen kirkko Seurat klo18!
helmikuu
ti 20.02. 13:30 Seurat  Mäntylän palvelukeskus
ke 21.02. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
to 22.02. 13:30 Seurat  Riistaveden palvelukeskus
to 22.02. 17:30 Päiväkerho, Kuopio  Petosen seurakuntatalo
to 22.02. 17:30 Päiväkerho, Siilinjärvi  Siilinjärven seurakuntatalo
la 24.02. 11:00 Ulkoilupäivä, varainhankintaa (miehet järjestää)  Ukkokaaso Ukkokaason saari (autot ry:n parkkipaikalle, josta jalkaisin tai hiihtämällä jäälle)
su 25.02. 11:00 pyhäkoulu, Saaristokaupunki  Peltokorpi R+P, Haltijankatu 29
su 25.02. 11:00 Pyhäkoulu, Etelä-Kuopio A  Hintikalla
su 25.02. 11:00 Pyhäkoulu, Itä-Siilinjärvi  K & K Ylikärppä koikantie 36
su 25.02. 11:00 pyhäkoulu, Toivala- Muuruvesi  Rantalalla, Sikoniementie 75
su 25.02. 11:00 pyhäkoulu, Etelä-Kuopio B  Katainen Pekanmäki 44
su 25.02. 11:30 pyhäkoulu, Länsi-Siili  M&H Korhosella, Parkkilantie 246
su 25.02. 14:00 Seurat  Rauhanyhdistys
su 25.02. 14:00 pyhäkoulu, Keskusta  Rauhanyhdistys
su 25.02. 14:30 Vuosikokous  Rauhanyhdistys
ti 27.02. 12:00 Tiistaikerho, teema "Sananlaskuja ja arvoituksia"  Rauhanyhdistys
ke 28.02. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
maaliskuu
to 01.03. 10:15 Seurat  Tuusniemen palvelukeskus
to 01.03. 17:30 Päiväkerho, Kuopio  Petosen seurakuntatalo
to 01.03. 17:30 Päiväkerho, Siilinjärvi  Siilinjärven seurakuntatalo
pe 02.03. 18:30 Yläkouluilta  Rauhanyhdistys
pe 02.03. 19:00 Raamattuluokka, Kuopio  Puhakalla, Lyhdekuja 8
pe 02.03. 19:00 Raamattuluokka, Siilinjärvi  Mannisella, Koivusaarentie 461
la 03.03. 18:00 Seurat  Neulamäen kirkko Seurat klo18!
su 04.03. 15:30 Seurat  Rauhanyhdistys Seurat 15:30 (tulkkaus) ja 17:00
ke 07.03. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
la 10.03. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
su 11.03. 14:00 Yhteinen pyhäkoulu ja Seurat  Rauhanyhdistys Seurat 15:30 ja 17:00
ti 13.03. 12:00 Tiistaikerho, teema "Syntymäpäivät"  Rauhanyhdistys
ti 13.03. 18:00 Alueelliset naistenillat, Etelä-Kuopio: Heikkisellä, Jalkalantie 83, Suonenjoki 
ti 13.03. 18:00 Saaristokaupunki: Peltokorvella, Suusaarenkierto 11, Kuopio 
ti 13.03. 18:00 Keskusta: Remeksellä, Poukamankatu 2 B 11, Kuopio 
ti 13.03. 18:00 Itä-Siilinjärvi: Lohella, Tallipolku 13, Siilinjärvi 
ti 13.03. 18:00 Länsi-Siilinjärvi: Kajavalla, Panninniemnetie 53, Siilinjärvi 
ke 14.03. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
to 15.03. 17:30 Päiväkerho, Kuopio  Petosen seurakuntatalo
to 15.03. 17:30 Päiväkerho, Siilinjärvi  Siilinjärven seurakuntatalo
pe 16.03. 18:30 Yläkouluilta  Rauhanyhdistys
pe 16.03. 19:00 Raamattuluokka, Kuopio  Lähteenmäellä
pe 16.03. 19:00 Raamattuluokka, Siilinjärvi  Korhosella, Parkkilantie 259
la 17.03. 13:30 Seurat  Leväsen palvelukeskus
la 17.03. 17:00 Itä-Suomen Nuortenpäivät  Alavan kirkko, Keihäskatu 5 17:00 Messu 19:30 Ruokaisa iltapala ja laulutuokio, rauhanyhdistyksellä 20:30 Puheenvuoro, ry:llä
su 18.03. 14:00 Itä-Suomen Nuortenpäivät  Rauhanyhdistys 14:00 Seurat 15:00 Kahvit 15:30 Alustus ja keskustelu 17:30 Ruokailu ja kahvit 19:00 Laulutuokio ja iltahartaus
ti 20.03. 13:30 Seurat  Mäntylän palvelukeskus
ke 21.03. 19:00 Pääsiäislauluilta  Alavan kirkko
to 22.03. 17:30 Päiväkerho, Kuopio  Petosen seurakuntatalo
to 22.03. 17:30 Päiväkerho, Siilinjärvi  Siilinjärven seurakuntatalo
pe 23.03. 19:00 Alueellinen aikuisten iltakylä, Etelä-Kuopio  S&H Kukkalalla, Haminamäentie 126, Kuopio
pe 23.03. 19:00 Alueellinen aikuisten iltakylä, Saaristokaupunki  I&T Karsikkaalla, Havukkalahdenkatu 18, Kuopio
pe 23.03. 19:00 Alueellinen aikuisten iltakylä, Keskusta  O&H Mannisella, Niittykaarre 6, Kuopio
pe 23.03. 19:00 Alueellinen aikuisten iltakylä, Vuorela-Toivala-Jännevirta-Riistavesi  J&J Lampelalla, Kyynärtie 18, Toivala
pe 23.03. 19:00 Alueellinen aikuisten iltakylä, Itä-Siilinjärvi  R&J Kaarivaaralla, Taulumäentie, Kasurila
pe 23.03. 19:00 Alueellinen aikuisten iltakylä, Länsi-Siilinjärvi  M&J Hintikalla, Luvelahdentie 41, Hamula
la 24.03. 18:00 Miestenilta, teema "Mies kohtaa Jumalansa"  Rauhanyhdistys
su 25.03. 11:00 pyhäkoulu, Saaristokaupunki  Juola, Tervalammenkatu 35
su 25.03. 11:00 Pyhäkoulu, Etelä-Kuopio A  Perkkiöllä
su 25.03. 11:00 Pyhäkoulu, Itä-Siilinjärvi  T & J Kraft raasiontie 422
su 25.03. 11:00 pyhäkoulu, Toivala- Muuruvesi  Ojalalla
su 25.03. 11:00 pyhäkoulu, Etelä-Kuopio B  Verronen Pekanmäki 34
su 25.03. 11:30 pyhäkoulu, Länsi-Siili  P&J Korhosella, Parkkilantie 259
su 25.03. 14:00 Seurat  Rauhanyhdistys Seurat 14:00, 15:30 ja 17:00
su 25.03. 14:00 pyhäkoulu, Keskusta  Rauhanyhdistys
ti 27.03. 09:30 Perhekerho  Rauhanyhdistys
ti 27.03. 12:00 Tiistaikerho, teema, "Ahtisaarna ja sen historia"  Rauhanyhdistys
ke 28.03. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
to 29.03. 13:30 Seurat  Riistaveden palvelukeskus
pe 30.03. 15:30 Pitkäperjantain Seurat  Rauhanyhdistys Seurat 15:30
huhtikuu
su 01.04. 15:30 Seurat: 1.Pääsiäispäivä  Rauhanyhdistys Seurat 15:30 ja 17:00
ma 02.04. 15:30 Seurat: 2.Pääsiäispäivä  Rauhanyhdistys
ke 04.04. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
to 05.04. 10:45 Seurat  Tuusniemen palvelukeskus
to 05.04. 17:30 Päiväkerho, Kuopio  Petosen seurakuntatalo
to 05.04. 17:30 Päiväkerho, Siilinjärvi  Siilinjärven seurakuntatalo
la 07.04. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
su 08.04. 11:00 pyhäkoulu, Saaristokaupunki  Valli S+R, Reviirikatu 37
su 08.04. 11:00 Pyhäkoulu, Etelä-Kuopio A  Mielityisellä
su 08.04. 11:00 Pyhäkoulu, Itä-Siilinjärvi  R & T Markkanen Huuhkajantie 1
su 08.04. 11:00 pyhäkoulu, Toivala- Muuruvesi  Piirosella, Koivupurontie 54
su 08.04. 11:00 pyhäkoulu, Etelä-Kuopio B  Kukkala Haminamäentie 126
su 08.04. 11:30 pyhäkoulu, Länsi-Siili  P&T Korhosella, Kotilahdentie 16
su 08.04. 13:00 Kaavin Kirkkopyhä  Kaavin kirkko 13:00 messu Kaavin kirkko, 14:00 kahvit, 14:30 seurat Kaavin kirkko
su 08.04. 14:00 Seurat  Rauhanyhdistys Seurat 14:00, 15:30 ja 17:00
su 08.04. 14:00 pyhäkoulu, Keskusta  Rauhanyhdistys
ke 11.04. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
to 12.04. 17:30 Päiväkerho, Kuopio  Petosen seurakuntatalo
to 12.04. 17:30 Päiväkerho, Siilinjärvi  Siilinjärven seurakuntatalo
pe 13.04. 19:00 Raamattuluokka, Kuopio  Raunismaalla, Tuulenpesä 12
pe 13.04. 19:00 Raamattuluokka, Siilinjärvi  Kajavalla, Väänälänrannantie 313
la 14.04. 13:30 Seurat  Leväsen palvelukeskus
la 14.04. 16:00 Kevätmyyjäiset   Rauhanyhdistys 16:00 Ruokailu, 17:00 Alkuhartaus ja myyjäiset, 19:00 Iltaohjelma ja iltapala, Siivous: Länsi-Siilinjärvi
su 15.04. 11:00 pyhäkoulu, Saaristokaupunki  Valli K+M, Pölläkäntie 86
su 15.04. 11:00 Pyhäkoulu, Etelä-Kuopio A  Tynillä
su 15.04. 11:00 Pyhäkoulu, Itä-Siilinjärvi  S & A Jegoroff sahitie 19
su 15.04. 11:00 pyhäkoulu, Toivala- Muuruvesi  Korhosella, Ruskeisentie 3
su 15.04. 11:00 pyhäkoulu, Etelä-Kuopio B  Ristolainen Heiskantie /Rantalantie 55
su 15.04. 11:30 pyhäkoulu, Länsi-Siili  Korrilla, Arabiantie 48
su 15.04. 14:00 Seurat  Rauhanyhdistys Seurat 14:00, SRK:n kevään julkaisuviikon julkistamistilaisuus 15:30, Seurat 17:00
su 15.04. 14:00 pyhäkoulu, Keskusta  Rauhanyhdistys
ti 17.04. 13:30 Seurat  Mäntylän palvelukeskus
ke 18.04. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
to 19.04. 17:30 Päiväkerho, Kuopio  Petosen seurakuntatalo
to 19.04. 17:30 Päiväkerho, Siilinjärvi  Siilinjärven seurakuntatalo
pe 20.04. Naisten leiri Hankasalmella 20-22.4  Hankasalmen leirikeskus
la 21.04. 19:00 Seurat  Rauhanyhdistys
su 22.04. 11:00 pyhäkoulu, Saaristokaupunki  Peltokorpi A+J, Suusaarenkierto 11
su 22.04. 11:00 Pyhäkoulu, Etelä-Kuopio A  Maunolla
su 22.04. 11:00 Pyhäkoulu, Itä-Siilinjärvi  A & I Ahonen takakaarre 4
su 22.04. 11:00 pyhäkoulu, Toivala- Muuruvesi  Saukolla, Pyöreenlahti
su 22.04. 11:00 pyhäkoulu, Etelä-Kuopio B  Airas J Luokkimäki
su 22.04. 11:30 pyhäkoulu, Länsi-Siili  Leutosella, Kukkokalliontie 22
su 22.04. 15:00 pyhäkoulu, Keskusta  Rauhanyhdistys
to 26.04. 17:30 Päiväkerho, Kuopio  Petosen seurakuntatalo
to 26.04. 17:30 Päiväkerho, Siilinjärvi  Siilinjärven seurakuntatalo
pe 27.04. 19:00 Raamattuluokka, Kuopio  Kyllösellä, Laukaanrinne 16,
pe 27.04. 19:00 Raamattuluokka, Siilinjärvi  Lampelalla, Kyynärätie 18
su 29.04. 11:00 pyhäkoulu, Saaristokaupunki  Pöyskö, Muikkukatu 20
su 29.04. 11:00 Pyhäkoulu, Etelä-Kuopio A  Mankisella
su 29.04. 11:00 Pyhäkoulu, Itä-Siilinjärvi  N & S Syri parolankierto 2
su 29.04. 11:00 pyhäkoulu, Toivala- Muuruvesi  Juvosella, Lakuniementie 12
su 29.04. 11:00 pyhäkoulu, Etelä-Kuopio B  Eskola
su 29.04. 11:30 pyhäkoulu, Länsi-Siili  Lyyralla, Haitarintie 13
su 29.04. 15:00 pyhäkoulu, Keskusta  Rauhanyhdistys