Tulosta

Tilaisuudet järjestetään Seinäjoen Rauhanyhdistyksen toimitalolla, ellei ohjelmassa ole ilmoitettu muuta paikkaa.

Toimitalolla   pidettävien seurojen kahvitus on ennen seuroja, seurat alkavat ohjelmaan merkittynä ajankohtana.

Seuroista ilmoitetaan Päivämies-lehdessä ja kirkollisissa ilmoituksissa Epari-lehdessä.

maaliskuu
pe 06.03. 19:00 Raamattuluokka 
la 07.03. 11:00 päiväkerho 
su 08.03. 15:00 Naistenpäivän ruokailu 
su 08.03. 17:00 Seurat 
ma 09.03. 17:30 päiväkerho 
ti 10.03. 19:00 nuorten oloilta 
ke 11.03. 19:00 SRK:n lähetysseurat  Jalasjärvi, seurakunnan Luopajärven kerhotila
pe 13.03. 19:00 Raamattuluokka 
la 14.03. 11:00 päiväkerho 
la 14.03. 16:30 Alueellinen seurakuntapäivä  Alkaa ruokailulla
su 15.03. 17:00 Seurakuntailta 
ma 16.03. 17:30 päiväkerho 
ti 17.03. 13:00 Tiistaikerho 
ti 17.03. 19:00 nuorten oloilta 
ke 18.03. 19:00 Seurat 
to 19.03. 18:00 Naistenilta 
pe 20.03. 19:00 Raamattuluokka 
la 21.03. 11:00 päiväkerho 
la 21.03. 19:00 Nuorten keskusteluilta  Kallunki M&P, Pättäränkatu 3, Seinäjoki
su 22.03. 12:00 Pyhäkoulut alueittain 
su 22.03. 17:00 Seurat 
ma 23.03. 17:30 päiväkerho 
ti 24.03. 19:00 nuorten oloilta 
ke 25.03. 19:00 Seurat 
pe 27.03. 19:00 Raamattuluokka 
la 28.03. 11:00 päiväkerho 
su 29.03. 17:00 Pyhäkoulu kaiken ikäisille 
ma 30.03. 17:30 päiväkerho 
ti 31.03. 19:00 nuorten oloilta 
huhtikuu
ke 01.04. 19:00 Iltakirkko  Törnävän kirkko
su 05.04. 17:00 Seurat 
ma 06.04. 16:00 Pääsiäisajan lauluilta 
ti 07.04. 19:00 nuorten oloilta 
ke 08.04. 19:00 Seurat 
pe 10.04. 19:00 Raamattuluokka 
la 11.04. 11:00 päiväkerho 
su 12.04. 13:00 Seurat  Jalasjävi, Koskuen seurakuntakoti
su 12.04. 16:15 Pyhäkoulu 
su 12.04. 17:00 Seurat 
ma 13.04. 17:30 päiväkerho 
ti 14.04. 19:00 nuorten oloilta 
ke 15.04. 19:00 Seurat 
to 16.04. 18:00 Naistenilta 
pe 17.04. 19:00 Raamattuluokka 
la 18.04. 13:00 Ruokailu ja arvonnan voittajien julkaisu 
su 19.04. 12:00 Pyhäkoulut alueittain 
su 19.04. 17:00 Seurat 
ma 20.04. 17:30 päiväkerho 
ti 21.04. 13:00 Tiistaikerho 
ti 21.04. 19:00 nuorten oloilta 
ke 22.04. 19:00 SRK:n lähetysseurat  Peräseinäjoen seurakuntatalo
la 25.04. 11:00 päiväkerho 
la 25.04. 19:00 Nuorten keskusteluilta 
su 26.04. 16:15 Pyhäkoulu 
su 26.04. 17:00 Seurat 
ma 27.04. 17:30 päiväkerho 
ti 28.04. 19:00 nuorten oloilta 
ke 29.04. 19:00 Seurat